Prawo budowlane

Oświetlenie jest jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia danego obiektu. Bez niego nie sposób pracować po zmroku albo w zaciemnionym pomieszczeniu. Nie zawsze możemy pracować przy użyciu światła naturalnego. W lecie jest to jeszcze wykonalne, ale zimą i po zmianie czasu albo w pochmurne dni bez sztucznego światła się nie obejdziemy. Lampa musi być.

W ciemnościach można jedynie spać i - ewentualnie - rozmawiać z bardzo bliską osobą. Ciemność jest raczej dość intymną sytuacją i akceptujemy ją tylko wtedy, gdy znajdujemy się w niej w towarzystwie bliskiej osoby (np. w sypialni, w kinie).

Także jedzenie posiłków wymaga oświetlenia, które tworzy nastrój. Nie bez powodu w restauracjach czy zamkach przerobionych na hotele czy pensjonaty montuje się lampy wiszące czy żyrandol. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu łatwiej uzyskać pewne emocje, doprowadzić do pożądanych sytuacji, zdarzeń (np. romantycznego nastroju).

Podobną funkcję pełnią antyki. Stare rzeczy mają duszę, pomagają stworzyć właściwą atmosferę. Niektórzy lubią używać starych, odrestaurowanych mebli, naczyń i sztućców. Dzięki takim przedmiotom mogą się choć myślami przenieść w minione czasy i poczuć jak ludzie sprzed iluś dziesięcioleci czy wieków.

Do starej lampy można mieć sentyment, ponieważ przypomina nam czasy dzieciństwa albo okres, który wspominamy z sympatią, gdyż kojarzy się nam miło.

  NA SKRÓTY

  Budowa jest realizowana na zlecenie inwestora, który zobowiązany jest do zorganizowania procesu budowy w tym...

Więcej..

  Pozwolenie na budowę jest to decyzja administracyjna pozawalająca na rozpoczęcie i prowadzenie...

Więcej..

  Prawo spółdzielcze - to zbiór norm prawnych regulujących działanie spółdzielni, określające prawa i obowiązki...

Więcej..

Copyright ® 2006 All rights reserved